Součástí pravidelné údržby auta je i výměna náhradní dílů? Které patří spíše ke spotřebnímu materiálu?

Pokud už jednou zajedete s autem do servisu, budete chtít pravděpodobně udělat maximum najednou, abyste další návštěvu mohli co nejvíce oddálit. Co se vyplatí nechat vyměnit preventivně? Víte, že jedna výměna, která stojí pár korun, vám může pomoci prodloužit dobu bezproblémového provozu vašeho auta o několik měsíců?

Často měněné autodíly

Mezi velmi často měněné náhradní díly ve většině aut patří brzdové destičky. Ty jsou součástí brzdového systému a umožňují bezpečné zabrzdění vozu. Při používání ale dochází k jejich opotřebení, a proto se musí pravidelně měnit. Někdy se k nim rovnou může přidat i výměna brzdových kotoučů. S výměnou oleje můžete rovnou spojit také výměnu olejového a palivového filtru. O co jde? Olejový filtr se nachází v motoru vozidla a slouží k filtraci oleje, který maže motor. Pravidelná výměna olejového filtru je důležitá pro udržení motoru v dobrém stavu. Palivový filtr najdete kupodivu v palivovém systému vozidla a slouží k filtraci paliva, které se dostává do motoru. Bez pravidelné výměny palivového filtru se váš vůz také neobejde, protože tím navíc pomůžete zlepšit výkon motoru. Součástí startovacího systému auta jsou svíčky, které také patří k často měněným autodílům. Slouží k zapalování palivové směsi v motoru.

Klimakompresor zajistí lepší ovzduší ve voze

Bez pravidelné údržby a výměny dílů se neobejde ani klimatizace. Její součástí je také speciální kompresor, který se označuje jako klimakompresor.  Jeho hlavní funkcí je stlačení chladicího média, které poté cirkuluje v celém systému a odvádí teplo z interiéru vozu. Bez klimakompresoru by klimatizace nebyla schopna ochlazovat interiér vozu. Kromě toho klimakompresor přispívá k udržení správného množství chladicího média v systému a brání tak jeho přílišnému nebo nedostatečnému množství, což by mohlo vést k poruše celého systému.

Bez baterie auto nepojede

Baterie v autě slouží k zajištění energie pro startování motoru, provoz elektrického systému a dalších elektrických komponentů. Po určité době však baterie ztrácí svou kapacitu. Pokud se baterie zcela vybije, může dojít k poškození jejích článků a v extrémních případech může dojít i k výbuchu. Proto je důležité pravidelně měnit baterii v autě podle doporučení výrobce a nečekat na to, až se baterie úplně vybije nebo začne mít problémy s výkonem.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram